Kokeet tuomareittain: 2021 | 2022 | 2023


Aaltonen Risto
    Ei kokeita
 
Ahola Pauliina
    NOME-A19.2.2023SaloSaimaan Noutajat
    Muu22.4.2023KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    Muu23.4.2023KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT6.5.2023KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-A14.10.2023KymenlaaksoKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Fontell Ari-Pekka
    NOU4.6.2023HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B10.6.2023-11.6.2023TuusniemiSavon Nuuskut ry
    NOU5.8.2023Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.8.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Haataja Veli-Erkki
    NOME-B5.8.2023ViitasaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Halme Jyrki
    Ei kokeita
 
Hartikainen Jari
    NOME-B20.5.2023-21.5.2023Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOU20.5.2023Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B10.6.2023LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2023LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU17.6.2023Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.7.2023-9.7.2023Keski-SuomiSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B15.7.2023Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.8.2023-6.8.2023Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.8.2023Jyväskylän seutuGolden Ring ry
    NOME-B27.8.2023Jyväskylän seutuGolden Ring ry
 
Hietikko Vesa
    NOME-B1.7.2023-2.7.2023LeppävirtaSavon Nuuskut ry
    NOME-B1.7.2023-2.7.2023ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B15.7.2023Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.8.2023ViitasaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Hiltunen Niko
    NOME-B10.6.2023LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2023LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.8.2023ViitasaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B23.9.2023RautalampiSavon Nuuskut ry
    NOME-B24.9.2023RautalampiSavon Nuuskut ry
 
Hiltunen Taru
    NOME-B10.6.2023Päijät-Hämeen alueLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B1.7.2023ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B2.7.2023ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B29.7.2023-30.7.2023OutokumpuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hirvonen Petteri
    NOWT15.4.2023OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOME-A18.10.2023SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Hukkanen Tuija
    NOU27.5.2023-28.5.2023Pieksämäki/VarkausSavon Nuuskut ry
    NOME-B29.7.2023-30.7.2023OutokumpuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.9.2023RautalampiSavon Nuuskut ry
 
Huttunen Ari
    NOU5.8.2023PerniöAuran Nuuskut ry
    NOU26.8.2023VEHMAATurun seudun kultaiset ry
 
Koskiahde Timo
    NOU11.6.2023Seinäjoki (Peräseinäjoki)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Kähärä Ossi
    Ei kokeita
 
Lappalainen Mika
    NOWT20.5.2023ÄhtäriSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B1.7.2023-2.7.2023HeinolaNovascotiannoutajat ry
    NOME-B16.7.2023Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B29.7.2023RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B30.7.2023RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOWT30.9.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Luomanen Timo
    NOWT3.6.2023MäntsäläGolden Ring ry
 
Lähteenaro Janne
    Muu22.4.2023KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT27.5.2023Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT28.5.2023Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT15.7.2023OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
 
Majuri Pasi
    NOME-B20.5.2023-21.5.2023Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOU27.5.2023HattulaKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.7.2023TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B29.7.2023Porin ympäristö (Noormarkku)Satakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.7.2023Porin ympäristö (Noormarkku)Satakunnan Noutajakoirayhdistys ry
 
Mikkola Anu
    Ei kokeita
 
Nevalainen Heikki
    Ei kokeita
 
Nurmi Antti
    Ei kokeita
 
Nyman Tobina
    NOME-B5.8.2023PerniöAuran Nuuskut ry
    NOME-B9.9.2023-10.9.2023HämeenlinnaKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Oikarinen Jyrki
    NOME-B19.8.2023RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B19.8.2023RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B27.8.2023VieremäSavon Nuuskut ry
    NOME-B30.9.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.10.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Ponsimaa Janne
    NOU10.6.2023KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
 
Purtola Susanna
    Ei kokeita
 
Puttonen Pasi
    NOU13.5.2023RaaseporiLabradorinnoutajakerho ry
    NOU1.7.2023-2.7.2023ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOU2.9.2023-3.9.2023KuopioSavon Nuuskut ry
 
Ronkainen Reima
    NOWT15.4.2023OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Rönty Sanna
    NOU29.7.2023VieremäSavon Nuuskut ry
 
Saarinen Maarit
    NOWT3.6.2023MäntsäläGolden Ring ry
    NOWT17.6.2023Oulun seutuOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.6.2023Oulun seutuOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Salo Mervi
    NOWT15.4.2023OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    Muu22.4.2023KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT29.4.2023Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT6.5.2023KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOWT7.10.2023Loppi ( Läyliäinen)Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Salonen Susanna
    NOME-B18.5.2023Kiikoinen (Sastamala, Pirkanmaa)Pirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU27.5.2023VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOME-B28.5.2023VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOME-B26.8.2023-27.8.2023Pieksämäki (Damikoe)Savon Nuuskut ry
    NOME-B9.9.2023-10.9.2023HämeenlinnaKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.9.2023HämeenkyröPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Salonen Tommy
    NOU29.7.2023TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.8.2023Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU23.9.2023IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sarkkinen Tomi
    NOWT13.5.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Schön Esa
    NOWT29.4.2023Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT13.5.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.5.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Sihvonen Tapio
    NOU9.6.2023Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU15.8.2023Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Siitari Heli
    Ei kokeita
 
Silvennoinen Kari
    NOU11.6.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.8.2023-6.8.2023Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Sipola Miso
    NOME-A27.2.2023JanakkalaLabradorinnoutajakerho ry
    Muu22.4.2023KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    Muu23.4.2023KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.5.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT15.7.2023OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOME-A14.10.2023KymenlaaksoKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Särkänlahti Jari
    NOWT20.5.2023ÄhtäriSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT3.6.2023MäntsäläGolden Ring ry
    NOWT30.9.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT7.10.2023Loppi ( Läyliäinen)Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhonen Tanja
    NOU5.7.2023Ylikiiminki, OuluOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Juha
    NOU20.5.2023Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.5.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.6.2023-18.6.2023HämeenlinnaKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.8.2023-27.8.2023SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B9.9.2023PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Matti
    NOWT6.5.2023KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOWT27.5.2023Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT28.5.2023Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B10.6.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.6.2023Oulun seutuOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.6.2023Oulun seutuOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.7.2023-9.7.2023Keski-SuomiSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B16.7.2023Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B29.7.2023-30.7.2023OutokumpuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.8.2023Jyväskylän seutuGolden Ring ry
    NOME-B27.8.2023Jyväskylän seutuGolden Ring ry
 
Toskala Mika
    NOU13.5.2023VirratSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B14.5.2023ÄhtäriSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B10.6.2023LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2023LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.7.2023-2.7.2023LeppävirtaSavon Nuuskut ry
    NOME-B16.7.2023Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B29.7.2023-30.7.2023Kokkola, VeteliKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B26.8.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B27.8.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.9.2023-24.9.2023PudasjärviOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Tuomi Pekka
    NOWT15.7.2023OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOWT30.9.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Tuominen Petri
    NOU13.5.2023Turun seutuAuran Nuuskut ry
    NOU27.5.2023SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B28.5.2023SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B5.8.2023ViitasaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B27.5.2023-28.5.2023ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.7.2023-2.7.2023LeppävirtaSavon Nuuskut ry
    NOME-B30.9.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.10.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Ulkomainen tuomari
    NOME-A19.2.2023SaloSaimaan Noutajat
    Muu5.8.2023-6.8.2023Etelä-SuomiLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A14.10.2023KymenlaaksoKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Uusimäki Pekka
    NOME-A19.2.2023SaloSaimaan Noutajat
    NOWT15.4.2023OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOWT6.5.2023KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B27.5.2023-28.5.2023ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT15.7.2023OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOME-B27.8.2023SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-A18.10.2023SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B28.10.2023ParainenAuran Nuuskut ry
 
Vaarala Jarmo
    NOU17.6.2023RovaniemiLapin Nuuskut ry
 
Varis Taija
    NOU17.6.2023-18.6.2023Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Villikka Katja
    NOU20.5.2023Turun seutuAuran Nuuskut ry
    NOME-B21.5.2023Turun seutuAuran Nuuskut ry
    NOME-B10.6.2023RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.7.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B22.7.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.7.2023HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU30.7.2023KouvolaNovascotiannoutajat ry
 
Vimpeli Jouni
    NOME-B10.6.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU11.6.2023Meri-Lapin alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.7.2023TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.8.2023ViitasaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B23.9.2023-24.9.2023PudasjärviOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Väisänen Timo
    Ei kokeita
 


© Juha Tenhunen 2007-2018