Kokeet tuomareittain: 2021 | 2022 | 2023


Aaltonen Risto
    Ei kokeita
 
Ahola Pauliina
    NOWT24.4.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT1.5.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.6.2022Lahti (Ruuhijärvi)Muu
    NOWT16.7.2022Mallusjoki, OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOME-A10.8.2022RuuhijärviGolden Ring ry
    NOWT10.9.2022SuomutunturiLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A8.10.2022OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT9.10.2022OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Fontell Ari-Pekka
    NOU28.5.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B9.7.2022-10.7.2022Riistalinna, PöytyäSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B30.7.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B31.7.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.9.2022-25.9.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
 
Haataja Veli-Erkki
    NOU30.4.2022SundÅlands Retrieverförening rf
    NOME-B30.4.2022SundÅlands Retrieverförening rf
    NOME-B1.5.2022SundÅlands Retrieverförening rf
 
Halme Jyrki
    Ei kokeita
 
Hartikainen Jari
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOME-B16.7.2022-17.7.2022LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.7.2022Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.8.2022RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B7.8.2022RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Hietikko Vesa
    NOME-B18.6.2022ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B19.6.2022ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
 
Hiltunen Niko
    NOME-B23.7.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.9.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.9.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Hiltunen Taru
    NOU28.5.2022OulainenNivalan noutajat ry
    NOME-B29.5.2022OulainenNivalan noutajat ry
    NOME-B4.6.2022-5.6.2022TuusniemiSavon Nuuskut ry
    NOME-B18.6.2022ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B19.6.2022ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B16.7.2022-17.7.2022Kuopion ympäristöMuu
 
Hirvonen Petteri
    NOME-A19.2.2022SaloSaimaan Noutajat
    NOWT30.4.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT26.5.2022MikkeliSaimaan Noutajat
    NOWT28.5.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT2.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT3.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT30.7.2022Seinäjoki (Kurjenneva)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A1.10.2022RuovesiGolden Ring ry
    NOME-A22.10.2022SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Hukkanen Tuija
    NOU28.5.2022-29.5.2022KuopioSavon Nuuskut ry
    NOU9.7.2022MikkeliEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOME-B17.9.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2022HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.9.2022-25.9.2022RautalampiSavon Nuuskut ry
 
Huttunen Ari
    NOU6.8.2022PerniöAuran Nuuskut ry
 
Koskiahde Timo
    NOU21.5.2022Vimpeli KOE ON PERUUTETTU!Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU12.6.2022KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
 
Kähärä Ossi
    Ei kokeita
 
Lappalainen Mika
    NOWT30.4.2022KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT1.5.2022KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT21.5.2022LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.7.2022-10.7.2022LeppävirtaSavon Nuuskut ry
    NOME-B27.7.2022UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.7.2022-31.7.2022PieksämäkiSavon Nuuskut ry
 
Luomanen Timo
    NOWT30.4.2022KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT1.5.2022KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT26.5.2022MikkeliSaimaan Noutajat
 
Lähteenaro Janne
    NOWT23.4.2022Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT30.4.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT1.5.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.6.2022Lahti (Ruuhijärvi)Muu
    NOWT16.7.2022Mallusjoki, OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOWT22.7.2022MikkeliSaimaan Noutajat
    NOWT9.10.2022OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Majuri Pasi
    NOU5.6.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU12.6.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU24.7.2022TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B24.9.2022-25.9.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B1.10.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Mikkola Anu
    Ei kokeita
 
Nevalainen Heikki
    NOWT10.9.2022SuomutunturiLabradorinnoutajakerho ry
 
Nurmi Antti
    Ei kokeita
 
Nyman Tobina
    NOU6.8.2022RaaseporiSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Oikarinen Jyrki
    NOU21.5.2022Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B22.5.2022Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOU18.6.2022KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2022KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU5.7.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.9.2022-4.9.2022KauhavaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.9.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.9.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Ponsimaa Janne
    NOU4.6.2022-5.6.2022Tampereen seutuSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOU18.6.2022ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU9.7.2022ReisjärviKangaskylän Seudun ms. REPO ry
 
Purtola Susanna
    NOU26.5.2022PERUUTETTUMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOU18.6.2022VEHMAATurun seudun kultaiset ry
    NOU24.9.2022-25.9.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
 
Puttonen Pasi
    NOU11.6.2022UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.6.2022ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOU10.7.2022Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOU24.9.2022-25.9.2022LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Ronkainen Reima
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOWT11.6.2022Lahti (Ruuhijärvi)Muu
    NOME-A15.10.2022RantsilaSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Rönty Sanna
    NOU18.6.2022Kajaanin YmpäristöKainuun Noutajat ry
    NOU30.7.2022VieremäSavon Nuuskut ry
    NOU4.9.2022Kajaanin YmpäristöKainuun Noutajat ry
 
Saarinen Maarit
    NOWT24.4.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT24.9.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Salo Mervi
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOWT30.4.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT7.5.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOWT28.5.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT16.7.2022Mallusjoki, OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
 
Salonen Susanna
    NOME-B4.6.2022-5.6.2022TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.6.2022Pori (Noormarkku)Satakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.7.2022Mikkelin ympäristöSaimaan Noutajat
    NOME-B20.7.2022Mikkelin ympäristöSaimaan Noutajat
    NOU30.7.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.8.2022TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.9.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU10.9.2022-11.9.2022Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.9.2022-18.9.2022Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B29.10.2022ParainenAuran Nuuskut ry
 
Salonen Tommy
    NOU15.5.2022KOE PERUTTU InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU26.5.2022Kiikoinen (Sastamala, Pirkanmaa)Pirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU18.6.2022Pori (Noormarkku)Satakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.7.2022MikkeliSaimaan Noutajat
    NOU3.9.2022IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sarkkinen Tomi
    NOWT30.7.2022Seinäjoki (Kurjenneva)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A15.10.2022KemiönsaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOWT16.10.2022KemiönsaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Schön Esa
    NOWT23.4.2022Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT7.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT8.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT21.5.2022Oulun seutu, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT22.5.2022Oulun seutu, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.6.2022Loppi ( Läyliäinen)Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT24.9.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT9.10.2022OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT16.10.2022KemiönsaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Sihvonen Tapio
    NOU11.8.2022Raahen ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Siitari Heli
    NOME-A15.10.2022KangasniemiSaimaan Noutajat
 
Silvennoinen Kari
    NOME-B14.5.2022IittiPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.7.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.7.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.7.2022-31.7.2022SavitaipaleKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.9.2022Savonlinnan seutuEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOME-B25.9.2022Savonlinnan seutuEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
 
Sipola Miso
    NOWT2.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT3.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A8.10.2022OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT9.10.2022OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A22.10.2022SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Särkänlahti Jari
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOWT23.4.2022Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT7.5.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOWT21.5.2022Oulun seutu, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT22.5.2022Oulun seutu, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.6.2022Loppi ( Läyliäinen)Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhonen Tanja
    NOU15.6.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU29.8.2022Suonenjoki, SuonteeKuopion seudun kultaiset ry
 
Tenhunen Juha
    NOME-B11.6.2022-12.6.2022LokalahtiAuran Nuuskut ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B10.9.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.9.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.9.2022ParolaKiharakerho ry
    NOME-B18.9.2022ParolaKiharakerho ry
 
Tenhunen Matti
    NOWT7.5.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOWT21.5.2022LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2022Vaasan Ympäristö, NärpiöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B28.7.2022UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022LeppävirtaSavon Nuuskut ry
 
Toskala Mika
    NOU14.5.2022VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOME-B15.5.2022VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022Seinäjoki (Peräseinäjoki) KOE ON PERUUTETTU!Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.7.2022HeinolaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B23.7.2022Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.7.2022OutokumpuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B31.7.2022OutokumpuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B7.8.2022Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B27.8.2022TampereGolden Ring ry
    NOME-B28.8.2022TampereGolden Ring ry
    NOME-B3.9.2022PietarsaariPietarsaaren Seudun Kennelseura ry
    NOU4.9.2022PedersörePietarsaaren Seudun Kennelseura ry
 
Tuomi Pekka
    NOWT1.5.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT16.7.2022Mallusjoki, OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
 
Tuominen Petri
    NOU14.5.2022Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.5.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022Seinäjoki (Peräseinäjoki) KOE ON PERUUTETTU!Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.7.2022-10.7.2022Riistalinna, PöytyäSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B30.7.2022Porin ymp (Noormarkku)Satakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B31.7.2022Porin ymp (Noormarkku)Satakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.9.2022-4.9.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.9.2022TornioLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2022TornioLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B11.6.2022KalajokiKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B30.7.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B31.7.2022Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022Kajaanin ympäristöKainuun Noutajat ry
    NOME-B28.8.2022VieremäSavon Nuuskut ry
    NOME-B2.9.2022-4.9.2022KauhavaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.9.2022-18.9.2022Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B15.10.2022KemiönsaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Ulkomainen tuomari
    NOME-A19.2.2022SaloSaimaan Noutajat
    NOWT7.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT8.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT2.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT3.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A1.10.2022RuovesiGolden Ring ry
    NOME-A15.10.2022KemiönsaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOWT16.10.2022KemiönsaariSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-A29.10.2022-30.10.2022JanakkalaLabradorinnoutajakerho ry
 
Uusimäki Pekka
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOWT30.4.2022KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.5.2022-22.5.2022Koria (Paukun maja)Suomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT28.5.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT22.7.2022MikkeliSaimaan Noutajat
    NOME-A1.9.2022SaloSaimaan Noutajat
    NOME-B17.9.2022TornioLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2022TornioLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A15.10.2022RantsilaSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Vaarala Jarmo
    NOU5.6.2022RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOU27.8.2022RovaniemiLapin Nuuskut ry
 
Varis Taija
    NOU11.6.2022-12.6.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU23.7.2022EnoMuu
    NOU13.8.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU10.9.2022VarkausSavon Nuuskut ry
 
Villikka Katja
    NOME-B14.5.2022-15.5.2022Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B28.5.2022LappeenrantaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.7.2022UimaharjuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.7.2022UimaharjuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU16.7.2022HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU30.7.2022KoriaNovascotiannoutajat ry
    NOME-B27.8.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B28.8.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B17.9.2022PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2022PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.10.2022HeinolaNovascotiannoutajat ry
    NOME-B2.10.2022HeinolaNovascotiannoutajat ry
 
Vimpeli Jouni
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOU12.7.2022YlöjärviChesapeakekerho ry
    NOME-B27.8.2022TampereGolden Ring ry
    NOME-B28.8.2022TampereGolden Ring ry
 
Väisänen Timo
    NOME-B11.6.2022-12.6.2022HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 


© Juha Tenhunen 2007-2018