Kokeet tuomareittain: 2020 | 2021 | 2022


Aaltonen Risto
    Ei kokeita
 
Ahola Pauliina
    Ei kokeita
 
Fontell Ari-Pekka
    NOU28.5.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
 
Haataja Veli-Erkki
    Ei kokeita
 
Halme Jyrki
    Ei kokeita
 
Hartikainen Jari
    NOME-B16.7.2022-17.7.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.7.2022Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Hietikko Vesa
    Ei kokeita
 
Hiltunen Niko
    NOME-B23.7.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hiltunen Taru
    Ei kokeita
 
Hirvonen Petteri
    NOWT23.4.2022Tammela (Porras)Kiharakerho ry
 
Hukkanen Tuija
    Ei kokeita
 
Huttunen Ari
    Ei kokeita
 
Koskiahde Timo
    NOU21.5.2022VimpeliLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU12.6.2022KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
 
Kähärä Ossi
    Ei kokeita
 
Lappalainen Mika
    NOME-B27.7.2022UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Luomanen Timo
    Ei kokeita
 
Lähteenaro Janne
    Ei kokeita
 
Majuri Pasi
    NOU12.6.2022HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Mikkola Anu
    Ei kokeita
 
Nevalainen Heikki
    Ei kokeita
 
Nurmi Antti
    Ei kokeita
 
Nyman Tobina
    NOME-B14.5.2022IittiPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Oikarinen Jyrki
    NOU21.5.2022Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B22.5.2022Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOU18.6.2022KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2022KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.9.2022-4.9.2022KauhavaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Ponsimaa Janne
    NOU18.6.2022ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Purtola Susanna
    NOU24.9.2022-25.9.2022KemiönsaariAuran Nuuskut ry
 
Puttonen Pasi
    NOU11.6.2022Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Ronkainen Reima
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Rönty Sanna
    Ei kokeita
 
Saarinen Maarit
    Ei kokeita
 
Salo Mervi
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Salonen Susanna
    NOME-B4.6.2022-5.6.2022TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.8.2022TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU10.9.2022-11.9.2022Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Salonen Tommy
    NOU15.5.2022InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU26.5.2022Kiikoinen (Sastamala, Pirkanmaa)Pirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU3.9.2022IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sarkkinen Tomi
    Ei kokeita
 
Schön Esa
    NOWT23.4.2022Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT7.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT8.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT2.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT3.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Sihvonen Tapio
    Ei kokeita
 
Siitari Heli
    Ei kokeita
 
Silvennoinen Kari
    Ei kokeita
 
Sipola Miso
    NOWT2.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT3.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Särkänlahti Jari
    Ei kokeita
 
Tenhonen Tanja
    Ei kokeita
 
Tenhunen Juha
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022Seinäjoki (Peräseinäjoki)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B10.9.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.9.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Matti
    NOME-B28.7.2022UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Toskala Mika
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022Seinäjoki (Peräseinäjoki)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.7.2022Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.7.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B31.7.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.8.2022-14.8.2022Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B3.9.2022PietarsaariPietarsaaren Seudun Kennelseura ry
    NOU4.9.2022PedersörePietarsaaren Seudun Kennelseura ry
 
Tuomi Pekka
    Ei kokeita
 
Tuominen Petri
    NOU14.5.2022Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.5.2022RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B11.6.2022-12.6.2022LokalahtiAuran Nuuskut ry
    NOME-B17.9.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B11.6.2022KalajokiKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B2.9.2022-4.9.2022KauhavaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Ulkomainen tuomari
    NOWT7.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT8.5.2022PorvooLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT2.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT3.7.2022KorpilahtiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A29.10.2022-30.10.2022JanakkalaLabradorinnoutajakerho ry
 
Uusimäki Pekka
    NOWT9.4.2022OrimattilaPakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOME-B17.9.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2022Meri-LappiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Vaarala Jarmo
    Ei kokeita
 
Varis Taija
    NOU11.6.2022-12.6.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU13.8.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Villikka Katja
    NOME-B28.5.2022LappeenrantaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.7.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.7.2022Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU30.7.2022KoriaNovascotiannoutajat ry
    NOME-B27.8.2022-28.8.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
 
Vimpeli Jouni
    NOME-B28.5.2022-29.5.2022SaloSalon Seudun Noutajat ry
 
Väisänen Timo
    Ei kokeita
 


© Juha Tenhunen 2007-2018