Tests by judge: 2020 | 2021 | 2022


Aaltonen Risto
    No tests
 
Ahola Pauliina
    NOME-A21.2.2021Janakkala PERUTTULabradorinnoutajakerho ry
    WT17.7.2021SiikalatvaOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    WT18.7.2021SiikalatvaOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A10.8.2021Kouvola KOE PERUTTUKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    WT11.9.2021SuomutunturiLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A25.9.2021JuukaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A9.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT9.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Fontell Ari-Pekka
    NOU5.6.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.6.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU3.7.2021-4.7.2021HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.7.2021-18.7.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    WT24.7.2021KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B1.8.2021HirvensalmiEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOME-B7.8.2021RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B8.8.2021RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B4.9.2021Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B5.9.2021Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    WT11.9.2021Lieksan ympäristöSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B12.9.2021Lieksan ympäristöSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B2.10.2021KouvolaLabradorinnoutajakerho ry
 
Haataja Veli-Erkki
    NOME-B5.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU3.7.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.7.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Halme Jyrki
    No tests
 
Hartikainen Jari
    NOU13.5.2021Mänttä-Vilppula seutuGolden Ring ry
    NOU11.6.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU13.6.2021MikkeliEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOU21.7.2021TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2021-5.9.2021TuusniemiSavon Nuuskut ry
    NOME-B18.9.2021SimoniemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.9.2021SimoniemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU25.9.2021-26.9.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Hietikko Vesa
    NOME-B5.6.2021-6.6.2021IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOU20.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
 
Hiltunen Niko
    NOME-B19.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B20.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOU3.7.2021KuopioSavon Nuuskut ry
    NOME-B27.8.2021-29.8.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.9.2021-26.9.2021KemiöAuran Nuuskut ry
 
Hiltunen Taru
    NOME-B5.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B20.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B10.7.2021-11.7.2021SiilinjärviSavon Nuuskut ry
    NOME-B14.8.2021PudasjärviSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Hirvonen Petteri
    WT24.4.2021Tammela (Porras) PERUTTU!Kiharakerho ry
    NOME-A10.8.2021RuuhijärviGolden Ring ry
    NOME-A25.8.2021SaloMuu
    NOME-A25.8.2021SaloSaimaan Noutajat
    WT18.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A23.10.2021LapuaGolden Ring ry
    NOME-A6.11.2021UrjalaPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hukkanen Tuija
    NOU1.5.2021RaaseporiLabradorinnoutajakerho ry
    NOU2.5.2021RaaseporiLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B5.6.2021-6.6.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOME-B8.6.2021-10.6.2021webinaari (2 iltaa) ja erikseen maastokoulutuspäiväSuomen Noutajakoirajärjestö ry
    NOU20.7.2021MikkeliSaimaan Noutajat
    NOME-B21.7.2021Mikkelin ympäristöSaimaan Noutajat
    NOME-B24.7.2021-25.7.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOME-B31.7.2021-1.8.2021Kokkola, VeteliKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B14.8.2021PudasjärviSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU25.8.2021Suonenjoki, SuonteeKuopion seudun kultaiset ry
    NOU4.9.2021-5.9.2021RuokolahtiKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.9.2021-26.9.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
 
Huttunen Ari
    NOU12.6.2021Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.6.2021VEHMAATurun seudun kultaiset ry
    NOU7.8.2021Salon PerniöAuran Nuuskut ry
    NOU14.8.2021VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
 
Koskiahde Timo
    NOU18.9.2021Seinäjoki (Peräseinäjoki)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Kähärä Ossi
    NOME-B12.6.2021Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2021-20.6.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.8.2021VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOME-B12.9.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Lappalainen Mika
    NOME-B12.6.2021MikkeliEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOME-B29.7.2021UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2021-5.9.2021Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B11.9.2021SaarijärviKiharakerho ry
    NOME-B12.9.2021SaarijärviKiharakerho ry
 
Luomanen Timo
    WT13.5.2021MikkeliSaimaan Noutajat
    WT22.5.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    WT10.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    WT11.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Lähteenaro Janne
    WT28.3.2021Lohja PERUTTU!Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT25.4.2021KoriaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    WT2.5.2021HollolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    WT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
    WT31.7.2021Orimattila, MallusjokiMallusjoen Metsästysseura Ry
    WT11.9.2021SuomutunturiLabradorinnoutajakerho ry
    WT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Majuri Pasi
    NOME-B15.5.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.5.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.7.2021SaarijärviKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.7.2021SaarijärviKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021Kouvolan ympäristöGolden Ring ry
    NOME-B27.8.2021-29.8.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.10.2021ParainenAuran Nuuskut ry
 
Mikkola Anu
    NOME-B29.5.2021SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B30.5.2021SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B19.6.2021-20.6.2021Lohja (Ahtiala)Suomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B25.7.2021LahtiGolden Ring ry
    NOME-B31.7.2021-1.8.2021TuusniemiSavon Nuuskut ry
 
Nevalainen Heikki
    WT29.5.2021Kontiolahti, SelkiePohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    WT4.9.2021PielavesiSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Nurmi Antti
    No tests
 
Nyman Tobina
    NOU15.5.2021-16.5.2021Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU3.7.2021-4.7.2021Koria (Paukun maja)Suomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B24.7.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU4.9.2021ParolaKiharakerho ry
    NOME-B11.9.2021-12.9.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.10.2021LemlandÅlands Retrieverförening rf
    NOME-B3.10.2021LemlandÅlands Retrieverförening rf
 
Oikarinen Jyrki
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.6.2021KalajokiKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOU22.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B7.8.2021Kajaanin ympäristöKainuun Noutajat ry
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021PudasjärviSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Ponsimaa Janne
    NOU15.5.2021Seinäjoki (Peräseinäjoki)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.6.2021-20.6.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU17.7.2021ReisjärviKangaskylän Seudun ms. REPO ry
    NOU7.8.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Purtola Susanna
    NOU13.5.2021Vaasan Ympäristö, NärpiöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOU19.6.2021KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOU11.9.2021PedersörePietarsaaren Seudun Kennelseura ry
 
Puttonen Pasi
    No tests
 
Ronkainen Reima
    WT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Rönty Sanna
    NOU12.6.2021-13.6.2021LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU31.7.2021VieremäSavon Nuuskut ry
    NOU8.8.2021Kajaanin YmpäristöKainuun Noutajat ry
 
Saarinen Maarit
    WT10.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    WT11.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    WT18.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Salo Mervi
    WT11.4.2021MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    WT17.4.2021Orimattila, MallusjokiMallusjoen Metsästysseura Ry
    WT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
    WT17.7.2021SiikalatvaOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    WT18.7.2021SiikalatvaOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    WT31.7.2021Orimattila, MallusjokiMallusjoen Metsästysseura Ry
 
Salonen Susanna
    NOU29.5.2021YlöjärviPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU30.6.2021YlöjärviPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU5.9.2021ParolaChesapeakekerho ry
    NOU11.9.2021-12.9.2021Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2021-19.9.2021HämeenkyröPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU25.9.2021-26.9.2021KemiöAuran Nuuskut ry
 
Salonen Tommy
    No tests
 
Sarkkinen Tomi
    NOME-A14.8.2021Nurmes, SaramoPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A15.8.2021Nurmes, KourukoskiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A2.10.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A3.10.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A30.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A6.12.2021Korpimaan fasaanitila, ForssaSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Schön Esa
    WT28.3.2021Lohja PERUTTU!Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT11.4.2021MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    WT17.4.2021Orimattila, MallusjokiMallusjoen Metsästysseura Ry
    WT24.4.2021Tammela (Porras) PERUTTU!Kiharakerho ry
    WT2.5.2021HollolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    WT31.7.2021Orimattila, MallusjokiMallusjoen Metsästysseura Ry
    WT4.9.2021PielavesiSuomen Metsästysnoutajat ry
    WT18.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    WT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sihvonen Tapio
    NOU4.8.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Siitari Heli
    NOME-A24.2.2021Janakkala PERUTTULabradorinnoutajakerho ry
    WT22.5.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    WT10.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    WT11.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A25.8.2021SaloSaimaan Noutajat
    NOME-A25.8.2021SaloMuu
    WT18.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A15.10.2021Kangasniemi (KOE SIIRRETTY 11.1.2022)Saimaan Noutajat
    NOME-A16.10.2021Kangasniemi (KOE PERUTTU!)Saimaan Noutajat
 
Silvennoinen Kari
    NOME-B22.5.2021-23.5.2021Vaasan ympäristö, NärpiöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B17.7.2021-18.7.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2021-25.7.2021LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.8.2021HirvensalmiEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOME-B4.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.10.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Sipola Miso
    NOME-A21.2.2021Janakkala PERUTTULabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A24.2.2021Janakkala PERUTTULabradorinnoutajakerho ry
    WT28.3.2021Lohja PERUTTU!Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT25.4.2021KoriaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A10.8.2021Kouvola KOE PERUTTUKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A14.8.2021Nurmes, SaramoPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A15.8.2021Nurmes, KourukoskiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A25.9.2021JuukaLabradorinnoutajakerho ry
    WT2.10.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A9.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT9.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    WT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A15.10.2021Kangasniemi (KOE SIIRRETTY 11.1.2022)Saimaan Noutajat
    NOME-A16.10.2021Kangasniemi (KOE PERUTTU!)Saimaan Noutajat
    NOME-A23.10.2021LapuaGolden Ring ry
    NOME-A30.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Särkänlahti Jari
    WT29.5.2021Kontiolahti, SelkiePohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    WT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
    WT31.7.2021Orimattila, MallusjokiMallusjoen Metsästysseura Ry
    WT11.9.2021Lieksan ympäristöSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    WT3.10.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhonen Tanja
    NOU14.7.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Juha
    NOME-B15.5.2021-16.5.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B22.5.2021-23.5.2021Vaasan Ympäristö, NärpiöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B19.6.2021-20.6.2021Lohja (Ahtiala)Suomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B21.7.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B22.7.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.8.2021Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.8.2021Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU11.9.2021PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.9.2021PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Matti
    WT4.9.2021PielavesiSuomen Metsästysnoutajat ry
    WT2.10.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Toskala Mika
    NOU15.5.2021Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOU12.6.2021VarkausSavon Nuuskut ry
    NOU10.7.2021Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOME-B25.9.2021-26.9.2021YlivieskaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Tuomi Pekka
    WT24.7.2021KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    WT3.10.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Tuominen Petri
    NOU29.5.2021SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B17.7.2021SaarijärviKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.7.2021SaarijärviKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU31.7.2021Salo, KiikalaNovascotiannoutajat ry
    NOME-B21.8.2021-22.8.2021ParainenNovascotiannoutajat ry
    NOME-B25.9.2021TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B1.5.2021-2.5.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.5.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.5.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.6.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2021LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.7.2021LiperiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU4.8.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Ulkomainen tuomari
    No tests
 
Uusimäki Pekka
    WT2.5.2021HollolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    WT10.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    WT11.7.2021Lapua, SimpsiöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.7.2021LahtiGolden Ring ry
    NOME-A10.8.2021RuuhijärviGolden Ring ry
    NOME-B4.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.9.2021-26.9.2021KemiöAuran Nuuskut ry
    NOME-A2.10.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A3.10.2021LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A6.11.2021UrjalaPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A6.12.2021Korpimaan fasaanitila, ForssaSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Vaarala Jarmo
    NOU24.7.2021RovaniemiLapin Nuuskut ry
 
Varis Taija
    NOU5.6.2021-6.6.2021HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU31.7.2021-1.8.2021Selkie, KontiolahtiPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU11.9.2021-12.9.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOU9.10.2021Lieksan ympäristöSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Villikka Katja
    NOU15.5.2021-16.5.2021Kouvola, Koria PERUTTU!Suomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU25.5.2021Suonenjoki, SuonteeKuopion seudun kultaiset ry
    NOU30.5.2021InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU12.6.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU7.8.2021InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU8.8.2021Hämeenlinnan YmpäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU2.9.2021KouvolaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B11.9.2021RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.9.2021RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU18.9.2021-19.9.2021Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B25.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Vimpeli Jouni
    NOU22.5.2021Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B23.5.2021Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B17.7.2021-18.7.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.8.2021Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
 
Väisänen Timo
    NOME-B1.5.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.5.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.7.2021UimaharjuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.7.2021UimaharjuPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021Kouvolan ympäristöGolden Ring ry
 


© Juha Tenhunen 2007-2018