Kokeet tuomareittain: 2019 | 2020 | 2021


Aaltonen Risto
    Ei kokeita
 
Ahola Pauliina
    NOWT17.7.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.7.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.9.2021KymenlaaksoKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A25.9.2021JuukaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A9.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Fontell Ari-Pekka
    NOU5.6.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.6.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT24.7.2021KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B7.8.2021RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B8.8.2021RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B4.9.2021-5.9.2021Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
 
Haataja Veli-Erkki
    NOME-B5.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU3.7.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.7.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Halme Jyrki
    Ei kokeita
 
Hartikainen Jari
    NOU13.5.2021Mänttä-Vilppula seutuGolden Ring ry
    NOU11.6.2021Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU21.7.2021TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hietikko Vesa
    NOME-B5.6.2021-6.6.2021IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOU20.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B24.7.2021-25.7.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOME-B8.8.2021Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
 
Hiltunen Niko
    NOU19.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B20.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B17.7.2021Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B27.8.2021-29.8.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Hiltunen Taru
    NOME-B5.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B6.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B20.6.2021ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B10.7.2021-11.7.2021KuopioSavon Nuuskut ry
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021PudasjärviSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Hirvonen Petteri
    NOWT24.4.2021Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOME-A10.8.2021RuuhijärviGolden Ring ry
    NOME-A25.8.2021SaloMuu
    NOME-A6.11.2021UrjalaPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hukkanen Tuija
    NOME-B5.6.2021-6.6.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOME-B31.7.2021-1.8.2021KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021PudasjärviSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B25.9.2021-26.9.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
 
Huttunen Ari
    Ei kokeita
 
Kähärä Ossi
    NOME-B19.6.2021-20.6.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Lappalainen Mika
    NOME-B29.7.2021UurainenKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2021-5.9.2021Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
 
Luomanen Timo
    NOWT13.5.2021MikkeliSaimaan Noutajat
    NOWT22.5.2021Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Lähteenaro Janne
    NOWT28.3.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT2.5.2021HollolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
    NOWT11.9.2021SuomutunturiLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Majuri Pasi
    NOME-B15.5.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.5.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.7.2021Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021Kouvolan ympäristöGolden Ring ry
    NOME-B27.8.2021-29.8.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2021SimoniemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.9.2021SimoniemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Mikkola Anu
    NOME-B29.5.2021SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B30.5.2021SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B19.6.2021-20.6.2021Lohja (Ahtiala)Suomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT17.7.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.7.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B1.8.2021KeuruuGolden Ring ry
    NOME-B7.8.2021-8.8.2021TuusniemiSavon Nuuskut ry
    NOME-B25.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.9.2021KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Nevalainen Heikki
    Ei kokeita
 
Nurmi Antti
    Ei kokeita
 
Nyman Tobina
    NOU15.5.2021-16.5.2021Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU4.9.2021ParolaKiharakerho ry
    NOME-B11.9.2021-12.9.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Oikarinen Jyrki
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.6.2021KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOU22.6.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2021-5.9.2021KuopioSavon Nuuskut ry
 
Pekkanen Teppo
    Ei kokeita
 
Ponsimaa Janne
    NOU15.5.2021Seinäjoki (Peräseinäjoki)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.6.2021-20.6.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU7.8.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Purtola Susanna
    NOU13.5.2021Vaasan YmpäristöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOU19.6.2021KokkolaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
 
Ronkainen Reima
    NOWT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Rönty Sanna
    NOU12.6.2021-13.6.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU31.7.2021VieremäSavon Nuuskut ry
 
Saarinen Maarit
    NOWT10.7.2021LapuaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.7.2021LapuaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.9.2021KymenlaaksoKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Salo Mervi
    NOWT11.4.2021MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.4.2021OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOWT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Salonen Susanna
    NOU29.5.2021YlöjärviPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU11.9.2021-12.9.2021Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sarkkinen Tomi
    NOME-A8.10.2021SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-A30.10.2021SomeroUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Schön Esa
    NOWT28.3.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.4.2021MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.4.2021OrimattilaMallusjoen Metsästysseura Ry
    NOWT24.4.2021Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT2.5.2021HollolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.9.2021KymenlaaksoKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sihvonen Tapio
    Ei kokeita
 
Siitari Heli
    NOWT22.5.2021Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Silvennoinen Kari
    NOME-B22.5.2021-23.5.2021Vaasan YmpäristöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B4.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Sipola Miso
    NOWT28.3.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A10.8.2021AitomäkiKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A9.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT10.10.2021OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A30.10.2021SomeroUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Särkänlahti Jari
    NOWT4.7.2021Orimattila (Flattien ja kultaisten WT-mestaruus)Pakaan Seudun Metsästysseura Ry
 
Tenhonen Tanja
    NOU14.7.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Juha
    NOME-B15.5.2021-16.5.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B22.5.2021-23.5.2021Vaasan YmpäristöMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B19.6.2021-20.6.2021Lohja (Ahtiala)Suomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B21.7.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B22.7.2021HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU11.9.2021PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.9.2021PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.9.2021-19.9.2021HämeenkyröPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Matti
    Ei kokeita
 
Toskala Mika
    NOU15.5.2021Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOU12.6.2021VarkausSavon Nuuskut ry
 
Tuomi Pekka
    NOWT24.7.2021KemiönsaariAuran Nuuskut ry
 
Tuominen Petri
    NOU29.5.2021SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B1.5.2021-2.5.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.5.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.5.2021LohjaUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.6.2021-13.6.2021ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.6.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.6.2021KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2021-25.7.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU4.8.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Ulkomainen tuomari
    NOWT10.7.2021LapuaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.7.2021LapuaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Uusimäki Pekka
    NOWT2.5.2021HollolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT10.7.2021LapuaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.7.2021LapuaLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT24.7.2021KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B1.8.2021KeuruuGolden Ring ry
    NOME-A10.8.2021RuuhijärviGolden Ring ry
    NOME-B4.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B5.9.2021Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A8.10.2021SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Vaarala Jarmo
    NOU24.7.2021RovaniemiLapin Nuuskut ry
 
Varis Taija
    NOU5.6.2021-6.6.2021HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU7.8.2021-8.8.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU11.9.2021-12.9.2021PieksämäkiSavon Nuuskut ry
 
Villikka Katja
    NOU15.5.2021-16.5.2021Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU30.5.2021InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU12.6.2021Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU7.8.2021InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU8.8.2021Hämeenlinnan YmpäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Vimpeli Jouni
    NOU22.5.2021Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B23.5.2021Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
 
Väisänen Timo
    NOME-B1.5.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.5.2021KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.7.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.7.2021Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.8.2021-15.8.2021Kouvolan ympäristöGolden Ring ry
 


© Juha Tenhunen 2007-2018