Kokeet tuomareittain: 2019 | 2020 | 2021


Aaltonen Risto
    NOU1.8.2020Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Ahola Pauliina
    NOWT16.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A26.9.2020JuukaLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT17.10.2020HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Fontell Ari-Pekka
    NOME-B16.5.2020RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.5.2020RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU6.6.2020-7.6.2020HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.7.2020KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B15.8.2020-16.8.2020Outokumpu, LiperiSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Haataja Veli-Erkki
    NOME-B6.6.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B7.6.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Halme Jyrki
    NOU6.6.2020Salo, PerniöSalon Seudun Noutajat ry
 
Hartikainen Jari
    NOU5.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU14.6.2020KangasniemiMiddle River's Kennelkerho
 
Hietikko Vesa
    NOME-B17.5.2020Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOME-B6.6.2020-7.6.2020IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.6.2020ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B14.6.2020ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B11.7.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.7.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.9.2020ParolaKiharakerho ry
    NOME-B20.9.2020ParolaKiharakerho ry
 
Hiltunen Niko
    NOME-B4.7.2020-5.7.2020Ähtärin YmpäristöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.8.2020-16.8.2020TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.9.2020-13.9.2020Kajaanin ympäristöKainuun Noutajat ry
    NOME-B26.9.2020-27.9.2020HailuotoGolden Ring ry
 
Hiltunen Taru
    NOME-B13.6.2020ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B14.6.2020ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B18.7.2020-19.7.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.8.2020-16.8.2020TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.9.2020PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOME-B26.9.2020-27.9.2020HailuotoGolden Ring ry
 
Hirvonen Petteri
    NOWT25.4.2020Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT18.7.2020PorvooSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT19.7.2020PorvooSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT12.9.2020HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A24.10.2020RuovesiGolden Ring ry
    NOWT31.10.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A1.11.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Hukkanen Tuija
    NOME-B6.6.2020-7.6.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.7.2020-5.7.2020Ähtärin YmpäristöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.7.2020-22.7.2020HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.8.2020-9.8.2020LeppävirtaSavon Nuuskut ry
    NOME-B15.8.2020-16.8.2020LappeenrantaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU20.9.2020PieksämäkiSavon Nuuskut ry
 
Huttunen Ari
    NOU23.5.2020VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOU27.6.2020VehmaaTurun seudun kultaiset ry
    NOU1.8.2020PerniöAuran Nuuskut ry
 
Kähärä Ossi
    NOME-B23.5.2020-24.5.2020Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.6.2020-14.6.2020kaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Lappalainen Mika
    NOWT9.5.2020Seinäjoki (Kurjenneva)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B23.5.2020Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.5.2020Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT27.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT28.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.7.2020MikkeliMiddle River's Kennelkerho
    NOME-B16.7.2020MikkeliMiddle River's Kennelkerho
    NOME-B29.8.2020KangasniemiKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.9.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B27.9.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Luomanen Timo
    Ei kokeita
 
Lähteenaro Janne
    NOWT16.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT12.9.2020SuomutunturiGolden Ring ry
 
Majuri Pasi
    NOU31.5.2020PirkanmaaPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.7.2020Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.7.2020Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B19.9.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.9.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Mikkola Anu
    NOME-B6.6.2020-7.6.2020KuopioSavon Nuuskut ry
    NOWT27.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT28.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.7.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT19.7.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B26.7.2020Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.10.2020HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Nevalainen Heikki
    NOWT1.8.2020Lieksan ympäristöSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOWT2.8.2020Lieksan ympäristöSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Nurmi Antti
    NOME-B6.6.2020Salo, PerniöSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B7.6.2020Salo, PerniöSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B13.6.2020-14.6.2020LohjaSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Nyman Tobina
    NOME-B9.5.2020FinströmÅlands Retrieverförening rf
    NOU10.5.2020FinströmÅlands Retrieverförening rf
    NOU16.5.2020Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B17.5.2020Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
 
Oikarinen Jyrki
    NOME-B16.5.2020RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.5.2020RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.6.2020KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.6.2020KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.7.2020KalajokiKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOU3.8.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.8.2020-16.8.2020RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOME-B29.8.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.8.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Pekkanen Teppo
    Ei kokeita
 
Ponsimaa Janne
    NOU16.5.2020Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOU27.6.2020ReisjärviKangaskylän Seudun ms. REPO ry
    NOU23.7.2020ÄhtäriLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU7.8.2020UusikaarlepyyPietarsaaren Seudun Kennelseura ry
 
Purtola Susanna
    NOU16.5.2020kaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU5.9.2020PedersörePietarsaaren Seudun Kennelseura ry
 
Ronkainen Reima
    NOWT18.4.2020OrimattilaMuu
    NOME-A15.8.2020-16.8.2020NurmesSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Rönty Sanna
    NOU6.6.2020Kajaanin ympäristöKainuun Noutajat ry
    NOU11.7.2020Kajaanin ymp.Kiharakerho ry
    NOU1.8.2020VieremäSavon Nuuskut ry
 
Saarinen Maarit
    NOWT9.5.2020Seinäjoki (Kurjenneva)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Salo Mervi
    NOWT5.4.2020MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT1.5.2020KurikkaGolden Ring ry
    NOWT21.5.2020MikkeliMiddle River's Kennelkerho
    NOWT18.7.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT19.7.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.10.2020HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Salonen Susanna
    NOU16.5.2020-17.5.2020Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU30.5.2020-31.5.2020Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU27.6.2020Pirkanmaa, YlöjärviPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU25.7.2020SastamalaNovascotiannoutajat ry
    NOU12.9.2020PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Sarkkinen Tomi
    NOWT1.5.2020UusimaaSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT18.7.2020PorvooSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT19.7.2020PorvooSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT26.9.2020MikkeliMiddle River's Kennelkerho
    NOME-A3.10.2020LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A4.10.2020LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A24.10.2020RuovesiGolden Ring ry
    NOWT31.10.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A1.11.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Schön Esa
    NOWT5.4.2020MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT25.4.2020Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT9.5.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    Muu10.10.2020OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.10.2020OripääUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT31.10.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Sihvonen Tapio
    NOU10.6.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Siitari Heli
    NOWT16.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A10.8.2020NastolaGolden Ring ry
    NOME-A10.10.2020KangasniemiLabradorinnoutajakerho ry
 
Silvennoinen Kari
    NOME-B6.6.2020-7.6.2020HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.6.2020-14.6.2020Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.6.2020-14.6.2020LohjaSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B25.7.2020-26.7.2020Kuopion ympäristöSavon Nuuskut ry
    NOU8.8.2020HämeenkoskiPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.8.2020HämeenkoskiPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.8.2020-16.8.2020Outokumpu, LiperiSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU29.8.2020JuvaEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOME-B30.8.2020JuvaEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
 
Sipola Miso
    NOWT1.5.2020KorpilahtiLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT9.5.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT16.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT17.5.2020Tampere, Teisko Niemi-KapeePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A10.8.2020NastolaGolden Ring ry
    NOME-A15.8.2020-16.8.2020NurmesSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT12.9.2020SuomutunturiGolden Ring ry
    NOME-A26.9.2020JuukaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-A18.10.2020Mäntän seutuKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Särkänlahti Jari
    NOWT18.4.2020OrimattilaMuu
 
Tenhonen Tanja
    NOU5.7.2020KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU8.7.2020Oulun ympäristö, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Juha
    NOME-B13.6.2020Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B14.6.2020Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B11.7.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B12.7.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B25.7.2020-26.7.2020Kuopion ympäristöSavon Nuuskut ry
    NOME-B8.8.2020-9.8.2020YlivieskaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B19.9.2020-20.9.2020seinäjokiLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Tenhunen Matti
    NOWT9.5.2020Seinäjoki (Kurjenneva)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT27.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT28.6.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Toskala Mika
    NOU10.7.2020Jyväskylän ymp.Keski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Tuomi Pekka
    NOWT31.5.2020Loppi (Läyliäinen)Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.7.2020KemiönsaariAuran Nuuskut ry
 
Tuominen Petri
    NOME-B24.5.2020VehmaaVakka-Suomen Noutajat ry
    NOME-B13.6.2020Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B14.6.2020Pöytyä, RiistalinnaAuran Nuuskut ry
    NOU8.8.2020Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.8.2020Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B16.5.2020RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.5.2020RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B27.6.2020-28.6.2020PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOME-B4.7.2020-5.7.2020Ähtärin YmpäristöLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.7.2020-19.7.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B29.7.2020KalajokiKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B2.8.2020Kurikka (Jurva)Golden Ring ry
    NOME-B8.8.2020-9.8.2020YlivieskaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B29.8.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B30.8.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Ulkomainen tuomari
    NOWT1.5.2020KurikkaGolden Ring ry
    NOWT1.5.2020KorpilahtiLabradorinnoutajakerho ry
    NOWT9.5.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.7.2020PorvooSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOWT19.7.2020PorvooSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B2.8.2020Kurikka (Jurva)Golden Ring ry
    NOWT12.9.2020HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A18.10.2020Mäntän seutuKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Uusimäki Pekka
    NOME-B16.5.2020kaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.5.2020kaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT21.5.2020MikkeliMiddle River's Kennelkerho
    NOWT18.7.2020KemiönsaariAuran Nuuskut ry
    NOME-B2.8.2020Kurikka (Jurva)Golden Ring ry
    NOME-B26.9.2020-27.9.2020Porin ympäristöSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A11.10.2020SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Vaarala Jarmo
    NOU7.6.2020RovaniemiLapin Nuuskut ry
 
Varis Taija
    NOU21.5.2020VarkausSavon Nuuskut ry
    NOU2.6.2020Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU8.8.2020Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Villikka Katja
    NOU23.5.2020HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU24.5.2020HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU31.5.2020InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU13.6.2020Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU29.8.2020Kouvola, JaalaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU30.8.2020Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU12.9.2020-13.9.2020Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU19.9.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Vimpeli Jouni
    NOME-B6.6.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B7.6.2020Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.6.2020Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOME-B25.7.2020-26.7.2020Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2020-6.9.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Väisänen Timo
    NOME-B18.7.2020-19.7.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B4.9.2020-6.9.2020KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 


© Juha Tenhunen 2007-2018