Kokeet tuomareittain: 2018 | 2019 | 2020


Aaltonen Risto
    NOU3.8.2019Turun ympäristöAuran Nuuskut ry
 
Ahola Pauliina
    NOWT19.4.2019KorpilahtiGolden Ring ry
    NOME-A5.10.2019-6.10.2019LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Fontell Ari-Pekka
    NOME-B29.6.2019Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B17.7.2019HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.7.2019HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU7.9.2019-8.9.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Haataja Veli-Erkki
    NOME-B20.7.2019KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.7.2019KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Halme Jyrki
    NOU14.9.2019-15.9.2019Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hartikainen Jari
    NOU7.6.2019MikkeliMiddle River's Kennelkerho
    NOU28.9.2019AlavusLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Hietikko Vesa
    NOME-B25.5.2019Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOU26.5.2019Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
    NOU8.6.2019Kurikka / JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B9.6.2019Kurikka/JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B15.6.2019ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B16.6.2019ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B20.7.2019Jyväskylän ympäristöKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.7.2019Jyväskylän ympäristöKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Hiltunen Niko
    NOME-B8.6.2019Kurikka/JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOME-B9.6.2019Kurikka/JurvaMerenkurkun Noutajat ry - Kvarkens Retrievers rf
    NOU14.6.2019VimpeliLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.6.2019VimpeliLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU13.7.2019LieksaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B14.7.2019LieksaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B20.7.2019-21.7.2019Kouvola, JaalaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU25.8.2019VieremäSavon Nuuskut ry
    NOU14.9.2019Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.9.2019Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Hiltunen Taru
    NOME-B8.6.2019-9.6.2019KuopioSavon Nuuskut ry
    NOU15.6.2019ToivakkaLabradorinnoutajakerho ry
    NOME-B29.6.2019-30.6.2019Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.7.2019SiikalatvaNivalan noutajat ry
    NOME-B21.7.2019SiikalatvaNivalan noutajat ry
    NOME-B28.9.2019-29.9.2019KemiöAuran Nuuskut ry
 
Hirvonen Petteri
    NOWT20.4.2019MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.5.2019JanakkalaGolden Ring ry
    NOWT27.7.2019MaskuAuran Nuuskut ry
 
Hukkanen Tuija
    NOME-B8.6.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.6.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU15.6.2019MikkeliEtelä-Savon Noutajakoirayhdistys
    NOU29.6.2019-30.6.2019Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.7.2019-21.7.2019Kouvola, JaalaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B24.7.2019PieksämäkiMiddle River's Kennelkerho
    NOME-B14.9.2019-15.9.2019Joensuun ympäristöPohjois-Karjalan Noutajakoirayhdistys ry
 
Huttunen Ari
    NOU28.9.2019-29.9.2019KemiöAuran Nuuskut ry
 
Kähärä Ossi
    NOME-B8.6.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.6.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Lappalainen Mika
    NOME-B1.6.2019PyhäjärviPyhäjärven kennelkerho ry
    NOME-B2.6.2019PyhäjärviPyhäjärven kennelkerho ry
    NOME-B15.6.2019-16.6.2019LeppävirtaSavon Nuuskut ry
    NOME-B13.7.2019-14.7.2019Kokkola, LohtajaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOME-B24.8.2019RaumaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.9.2019PälkänePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B28.9.2019-29.9.2019KemiöAuran Nuuskut ry
 
Luomanen Timo
    NOWT13.4.2019EspooUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT4.5.2019LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT5.5.2019LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT25.5.2019Päijät-HämeMiddle River's Kennelkerho
 
Lähteenaro Janne
    NOWT13.4.2019EspooUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.5.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT30.6.2019KeuruuSuomen Noutajakoirajärjestö ry
    NOWT14.9.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Majuri Pasi
    NOU18.5.2019SastamalaSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B26.5.2019Tampere ymp.Pirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.6.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.6.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.6.2019-16.6.2019VimpeliLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.7.2019Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.8.2019LohtajaGolden Ring ry
    NOME-B4.8.2019LohtajaGolden Ring ry
 
Mikkola Anu
    NOWT20.4.2019MerikarviaSatakunnan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT25.5.2019Päijät-HämeMiddle River's Kennelkerho
    NOME-B15.6.2019-16.6.2019LohjaSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-B21.7.2019Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B7.9.2019-8.9.2019Pietaraaren ympäristöPietarsaaren Seudun Kennelseura ry
 
Nevalainen Heikki
    NOWT6.7.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT7.7.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Nurmi Antti
    NOME-B18.5.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.6.2019-16.6.2019LohjaSuomen Metsästysnoutajat ry
 
Nyman Tobina
    NOU15.6.2019Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B13.7.2019-14.7.2019TuusniemiSavon Nuuskut ry
    NOME-B20.7.2019-21.7.2019TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.8.2019-18.8.2019RaaseporiSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B21.9.2019-22.9.2019Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Oikarinen Jyrki
    NOU25.5.2019Kauhava (Kortesjärvi)Lakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOU8.6.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOU25.6.2019Kokkola, LohtajaKeski-Pohjanmaan Koirakilta
    NOU23.7.2019Oulun ympäristö, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B3.8.2019LohtajaGolden Ring ry
    NOME-B4.8.2019LohtajaGolden Ring ry
    NOME-B14.9.2019Oulun ympäristö, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.9.2019Oulun ympäristö, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B28.9.2019AlavusLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B29.9.2019AlavusLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Pekkanen Teppo
    NOWT20.4.2019OrimattilaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT18.5.2019KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT19.5.2019KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Ronkainen Reima
    Ei kokeita
 
Rönty Sanna
    NOU6.7.2019VieremäSavon Nuuskut ry
 
Saarinen Maarit
    NOWT18.5.2019KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT19.5.2019KaustinenLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT25.5.2019Päijät-HämeMiddle River's Kennelkerho
 
Salo Mervi
    NOWT13.4.2019EspooUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT30.6.2019KeuruuSuomen Noutajakoirajärjestö ry
    NOWT27.7.2019MaskuAuran Nuuskut ry
 
Salonen Susanna
    NOU18.5.2019-19.5.2019Raasepori ymp.Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU15.6.2019IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU1.9.2019Tampere TeiskoPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU28.9.2019-29.9.2019PieksämäkiSavon Nuuskut ry
 
Sarkkinen Tomi
    NOWT27.4.2019Tammela (Porras)Kiharakerho ry
    NOWT18.5.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT27.7.2019MaskuAuran Nuuskut ry
 
Sihvonen Tapio
    NOU29.6.2019ReisjärviKangaskylän Seudun ms. REPO ry
 
Siitari Heli
    NOWT4.5.2019LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT5.5.2019LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT25.5.2019Päijät-HämeMiddle River's Kennelkerho
    NOWT13.7.2019MäntyharjuMiddle River's Kennelkerho
 
Silvennoinen Kari
    NOME-B8.6.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B9.6.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B2.7.2019SavitaipaleKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU17.8.2019HeinolaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B18.8.2019IittiPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B7.9.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B8.9.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.9.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.9.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B28.9.2019-29.9.2019Onkamaa, HaminaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
 
Sipola Miso
    NOWT30.6.2019KeuruuSuomen Noutajakoirajärjestö ry
    NOWT13.7.2019MäntyharjuMiddle River's Kennelkerho
    NOME-A2.11.2019MikkeliMiddle River's Kennelkerho
 
Tenhunen Juha
    NOU18.5.2019Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B19.5.2019Pöytyä, RaasiAuran Nuuskut ry
    NOME-B15.6.2019-16.6.2019IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B20.7.2019Jyväskylän ympäristöKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.7.2019Jyväskylän ympäristöKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B14.9.2019Oulun ympäristö, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.9.2019Oulun ympäristö, YlikiiminkiOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B21.9.2019Tampere (Teisko)Kiharakerho ry
    NOME-B22.9.2019Tampere (Teisko)Kiharakerho ry
 
Tenhunen Matti
    NOWT30.6.2019KeuruuSuomen Noutajakoirajärjestö ry
    NOWT6.7.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT7.7.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
 
Toskala Mika
    NOU30.5.2019PieksämäkiSavon Nuuskut ry
    NOU27.7.2019-28.7.2019Kouvola, KoriaSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOU9.8.2019Pietarsaaren ympäristöPietarsaaren Seudun Kennelseura ry
    NOU28.9.2019-29.9.2019LaukaaKeski-Suomen Noutajakoirayhdistys ry
 
Tuomi Pekka
    NOWT13.4.2019EspooUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Tuominen Petri
    NOU8.6.2019SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B9.6.2019SaloSalon Seudun Noutajat ry
    NOME-B15.6.2019Pöytyä, RiistalinnnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B16.6.2019Pöytyä, RiistalinnnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B20.7.2019-21.7.2019TamperePirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Turunen Vesa
    NOME-B15.6.2019Kajaanin ympäristöKainuun Noutajat ry
    NOME-B20.7.2019-21.7.2019Kouvola, JaalaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOU6.8.2019Oulun ympäristöOulun Seudun Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B16.8.2019-18.8.2019RaaseporiSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
    NOME-B7.9.2019-8.9.2019Kuopion ymp.Savon Nuuskut ry
    NOME-B28.9.2019-29.9.2019AlavusLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 
Ulkomainen tuomari
    NOWT19.4.2019KorpilahtiGolden Ring ry
    NOWT20.4.2019OrimattilaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT11.5.2019JanakkalaGolden Ring ry
    NOWT18.5.2019KouvolaKaakon Noutajakoirayhdistys ry
    NOWT13.7.2019MäntyharjuMiddle River's Kennelkerho
    NOME-B16.8.2019-18.8.2019RaaseporiSuomen Sileäkarvaiset Noutajat ry
 
Uusimäki Pekka
    NOWT20.4.2019OrimattilaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.6.2019Pöytyä, RiistalinnnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B16.6.2019Pöytyä, RiistalinnnaAuran Nuuskut ry
    NOME-B21.9.2019Länsi-Pohjan alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B22.9.2019Länsi-Pohjan alueLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-A20.10.2019SiuntioSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOME-A2.11.2019MikkeliMiddle River's Kennelkerho
 
Vaarala Jarmo
    NOU29.6.2019RovaniemiLapin Nuuskut ry
    NOU14.7.2019KemiLänsi-Pohjan Noutajakoirayhdistys ry
 
Villikka Katja
    NOU8.6.2019AsikkalaPäijät-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
    NOU9.6.2019InkooPääkaupunkiseudun kultaiset ry
    NOU15.9.2019Hämeenlinnan ympäristöKanta-Hämeen Noutajakoirayhdistys ry
 
Vimpeli Jouni
    NOME-B19.5.2019SastamalaSuomen Metsästysnoutajat ry
    NOU16.6.2019IkaalinenPirkanmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOU12.7.2019VirratGolden Ring ry
    NOME-B3.8.2019Mänttä-Vilppulan ympäristöMäntän Seudun Nuuskut ry
 
Väisänen Timo
    NOME-B14.9.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
    NOME-B15.9.2019RaaseporiUudenmaan Noutajakoirayhdistys ry
 
Åman Pentti
    NOME-B15.6.2019-16.6.2019VimpeliLakeuden Noutajakoirayhdistys ry
 


© Juha Tenhunen 2007-2018